naprawa laptopa

Dlaczego laptop nie chce się włączyć?

Użytkownicy komputerów przenośnych z reguły dbają o swój sprzęt, gdyż jest ich narzędziem do pracy, rozrywki, komunikacji z bliskimi. Czasem jednak pojawia się sytuacja, w której laptop nie chce się włączyć i jest konieczna interwencja. Może być ona prosta, ale może też wymagać skorzystania z usług profesjonalisty i poniesienia nawet sporych kosztów. Jak sprawdzić, czemu laptop…Czytaj więcej Dlaczego laptop nie chce się włączyć?

przegrzanie laptopa

Co zrobić gdy laptop się przegrzewa?

W dzisiejszych czasach laptop stał się podstawowym narzędziem do pracy, edukacji czy rozgrywki. W związku z tym niejednokrotnie używamy go codziennie, przez wiele godzin. Niewłaściwe użytkowanie może prowadzić do katastrofalnych skutków, takich jak m.in. przegrzany procesor w laptopie. Serwis komputerowy jasno wskazuje, że bardzo często naprawa laptopa spowodowana jest ich przegrzaniem. Jakie są objawy przegrzanego…Czytaj więcej Co zrobić gdy laptop się przegrzewa?

Jak naprawić baterię w laptopie

Jak naprawić baterię w laptopie?

Bateria w laptopie ma określoną żywotność i nawet jeśli sprzęt będzie odpowiednio traktowany, po pewnym czasie może dojść do usterek i awarii. Niektórzy zastanawiają się nad wymianą baterii na nową, ale ta opcja nie zawsze się opłaca – akumulatory litowo-jonowe są kosztowne. Alternatywę stanowi naprawa baterii w laptopie. Istnieje szereg domowych metod, z których warto…Czytaj więcej Jak naprawić baterię w laptopie?

Jak naprawić matrycę w laptopie

Jak naprawić matrycę w laptopie?

Matryca w laptopie – paradoksalnie – jest jego najważniejszym elementem. To właśnie za jej pośrednictwem możliwy jest odbiór obrazu i jego czytelność. Matryca jest komponentem niewidocznym. W laptopie znajduje się ona tuż za szklanym ekranem. Warto jednak zauważyć, że uszkodzony monitor laptopa jest wyjątkowo częstą przypadłością. Upadek, nieopatrzne kopnięcie czy zbyt agresywne zamknięcie doprowadza do…Czytaj więcej Jak naprawić matrycę w laptopie?